Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

120 lat Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli

22.08.2012
120 lat Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli 120 lat Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli

Biesiada z okazji 120-lecia Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli organizowana jest w sobotę 15 września 2012 roku. Biesiadę współorganizują: Browar Staropolski, Urząd Miasta Zduńskiej Woli, Muzeum Miasta Zduńskiej Woli i Miejski Dom Kultury.

Biesiada Zduńskowolska „120 rocznica założenia browaru” odbywa się 15 września. Trwa od 14:00 do 22:00. Imprezy związane z Biesiadą Zduńskowolska odbywają się na terenie Browaru Staropolskiego i przyległego do niego parku.

Prezentujemy wstępne informacje przygotowane przez Urząd Miasta Zduńskiej Woli i uzyskane bezpośrednio w Browarze Staropolskim.

„Browar Staropolski został założony pod nazwą Browar Parowy Zenona Anstadta w 1892 roku. Jego pierwszy właściciel należał do znanej łódzkiej rodziny piwowarów.

O historii, sposobach warzenia, kulturze picia i rodzajach, można mówić w nieskończoność. Browary Staropolskie otwierają swoje podwoje dla mieszkańców zapraszają smakoszy złotego trunku na jednodniową ucztę.

W programie między innymi występy artystyczne, koncerty, pokazy warzenia piwa, degustacje, pokazy ognia, murale, liczne konkursy dla dzieci i dorosłych.

Podczas trwania imprezy będzie możliwość zapoznania się z historią Browaru, a także zobaczenia procesu produkcji.” (Informacja Urzędu Miasta)

 

Program Biesiady Zduńskowolskiej (wstępny):

  • 14:00 - występy zespołów przygotowane przez MDK, m.in. pokaz tancerzy ognia;
  • 15:00-17:00 - pokaz warzenia piwa - Piwiarnia Żywiecka;
  • 17:00 - Biesiada Bawarska;
  • W międzyczasie zwiedzanie Browaru Staropolskiego w małych grupach.

Równolegle w Muzeum Historii Miasta, ul. Złotnickiego 7 prezentowana jest wystawa związana z historią browaru. Archiwalne zdjęcia browaru w Zduńskiej Woli, pokazywane na tej wystawie, wyświetlane mają być także na telebimie - na scenie i między parasolami i stolikami w trakcie Biesiady.

Uwaga! Powyższy program nie jest oficjalną informacją organizatorów. Szczegóły mogą ulec zmianie.

Informacja opracowana przez Bractwo Piwne. Przeczytaj więcej o historii Browaru Straopolskiego w jednej z naszych relacji z wcześniejszych wizyt w Zduńskiej Woli!