Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

10-lecie Bractwa Piwnego

17.10.2005

XXXII Mityng EBCU, czyli spotkanie przedstawicieli organizacji piwnych tworzących Europejską Unię Konsumentów Piwa, będzie jednym z punktów obchodów 10-lecia Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne.
Powołane do życia 1995 roku Bractwo Piwne od pięciu lat jest członkiem europejskiej organizacji piwnej. Właśnie pięć lat temu Mityng EBCU po raz ostatni odbył się w Polsce.
Piwosze z kilkunastu państw Unii Europejskiej przyjadą do naszego kraju w najbliższy czwartek 20 października. Mityng EBCU w Polsce - dokładnie w Krakowie - ma związek z jubileuszem Bractwa Piwnego.
Po dziesięciu latach organizacja konsumencka broniąca interesów piwoszy i krzewiąca kulturę piwa ma się czym pochwalić. Bractwo Piwne współpracuje z dwoma największymi stowarzyszeniami zrzeszającymi browary. Przedstawiciele Bractwa są stałymi uczestnikami bądź współorganizatorami najważniejszych krajowych spotkań branży piwnej. Dużym szacunkiem w środowisku cieszy się przyznawany przez Bractwo Piwne medal Złoty Chmiel - dla osób i instytucji zaangażowanych w promocję kultury piwa. Browary szczycą się przyznawanym od kilku lat tytułem Piwo Roku, przyznawanym na podstawie wyników krajowych konkursów piwnych. Wreszcie - Bractwo Piwne to ogólnopolska struktura Kręgów Lokalnych, współpracujących z wieloma instytucjami na szczeblu regionalnym. Z drugiej strony - Bractwo Piwne jako organizacja ogólnopolska - znajduje się na ministerialnych listach instytucji opiniujących projekty ustaw.
Dziesięciolecie Bractwa Piwnego odbywa się w Krakowie, punktem kulminacyjnym będzie jubileuszowa gala w Pałacu Krzysztofory, oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Szczegółowy program obchodów dziesięciolecia Bractwa Piwnego dostępny jest na stronie: www.bractwopiwne.pl.
Super Fakty

Adam Kuźmicki