Aktualności

« poprzedni  |  powrót do listy  |  następny »

... i przyrzekam, że uczynię wszystko...

19.07.2011
... i przyrzekam, że uczynię wszystko... ... i przyrzekam, że uczynię wszystko...

16 lipca 2011r w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Piłsudskiego 100 w Łodzi przysięgę małżeńską złożyli nasi piwni: siostra Gosia Roślak i brat Marcin Olczyk.

(…) Wchodzimy do sali ślubów! Matko kochana ilu gości! Nie wszyscy mieszczą się w ciasnym pokoiku! Wiele osób stoi na korytarzu, w drzwiach, ale są wszyscy... Chyba... W każdym razie mnóstwo przyjaciół, rodzina, znajomi - wszyscy chcą i uczestniczą w tej jakże pięknej i podniosłej chwili... Marcin lekko zdenerwowany ale płynnie składa przyrzeczenie małżeńskie, a Gosia? Pierw coś ją rozbawia, a potem... wzruszenie gardło ściska, głos zaczyna się łamać, "i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe", pięknie dociera do końca... Ja również mam łzy w oczach, zresztą widząc po minach gości zwłaszcza płci pięknej - nie tylko ja! Po raz pierwszy wzruszyłam się na ślubie cywilnym! Dacie wiarę? Jakoś nigdy ślub w USC nie wzbudzał we mnie emocji, zwłaszcza skrajnych - no, wiadomo, podniosła, uroczysta chwila, ale to wszystko. Papiery podpisane i już. Rach, ciach, 5 minut i po sprawie! Tym razem jest inaczej! O matko! Naprawdę pięknie...


Jeszcze szampan, życzeń moc, słodkości, grosiki na szczęście i niezliczone garści ryżu... (…)

Magda Lasocka


Kochani Gosiu i Marcinie!
Wszystkiego co najpiękniejsze Was może we wspólnym życiu spotkać i… nieskończonego smakowania złocistego trunku życzą Bracia i Siostry z Bractwa Piwnego! Piwu cześć!